WARSZTATY RAPOWE - PROWADZĄCY

Peja

Ryszard "Peja" Andrzejewski – raper, autor tekstów oraz producent muzyczny z 25 letnim stażem scenicznym, silnie zakorzeniony w poznańskiej scenie rapowej. Członek grupy hip-hopowej Slums Attack, której był współzałożycielem. Jego albumy rozeszły się w liczbie ponad pół miliona egzemplarzy i od lat cieszy się największą liczbą złotych i platynowych wyróżnień w Polsce. Peja osiągnął międzynarodowy sukces, a publikacje na temat twórczości rapera ukazały się m.in. w czasopismach „The New York Times” i „The Source”.
WARSZTATY PRODUKCJI MUZYCZNEJ - PROWADZĄCY

Magiera (Whitehouse)

Tomasz "Magiera" Janiszewski – muzyk, kompozytor, producent muzyczny i inżynier dźwięku; 1/2 duetu producenc-kiego Whitehouse, kultowej formacjiodpowiadającej za jedne z największych klasyków polskiego rapu, na swoim koncie mają wiele albumów producenckich,składanek oraz kolaboracji z artystami najwyżej półki. Współtworzy również formację Evorevo.
WARSZTATY PROJEKTOWANIA OKŁADEK - PROWADZĄCY

Forin

– właściwie Grzegorz Piwnicki – znany wszystkim jako graciarz, autor ponad 170 okładek płytowych, inicjatyw społecznych, warsztatów, laureat nagród. Absolwent Wydziału Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Właściciel Forin Studio oraz Truest Artists. Ma na swoim koncie trzy nagrody główne zdobyte w prestiżowym konkursie na najlepszą okładkę roku COVERawARTS. Jako jedyny zdobył je trzy razy pod rząd za 2013, 2014, 2015 rok. Posiadacz 18 letniego stażu na rynku muzycznym nagrodzonego 8 platynowymii 10 złotymi płytami za wkład w produkcjęi sprzedaż płyt. Ma na koncie sprzedanych ponad milion płyt z jego okładką. Poza projektowaniem zajmuje się budowaniem wizerunku i doradztwem strategicznym dla osób, firm, marek, produktów. Tworzeniem filozofii i marketingu produktu.
WARSZTATY RAPOWE - KURSANCI

Konrad "Konrad W." Wiśniewski

– nonkonformista, raper i największy fan South Parku jakiego znasz, na podziemnej scenie aktywny już od 2010 roku. Ciągle nad czymś pracuje, rzadko cokolwiekkończy. Reprezentant starej szkoły, zawsze gotowy na cypher..

Tomasz "Tomz" Duczmański

– fan "chilloutowych" brzmień, jego twórczość muzyczna skupia się głównie wokół nieszablonowych tekstów. W swoim dorobku posiada dwa solowe albumy, obecnie pracuje nad trzecim LP.

Mateusz "Watson" Stawicki

– raper, pasjonat twórczości Stephena Kinga oraz praktyk medytacji. Jeśli czegoś się obawia - idzie w tym kierunku. Tworzy elastyczny rap z grodu Kopernika, a stawia na niebanalny przekaz oraz chwytliwe metafory. Uważa, że najważniejsza jest radość z tego co się robi, a także świadomość własnych decyzji.
WARSZTATY PRODUKCJI MUZYCZNEJ - KURSANCI

Filip "Flvwlxss" Wiśniewski

– młody producent muzyczny, który zadebiutował w 2018 roku produkując cały album V8T (pierwsze miejsce na OLiS oraz platyna), jego pseudonim muzyczny pochodzi od słowa flawless, co oznacza nieskazitelny, idealny.

Norbert "Nrbeat" Puz

– producent muzyczny, ma na swoim koncie kilka nieoficjalnych wydawnictwmuzycznych z ramienia kolektywu "Efekt współpracy", lokalny patriota, entuzjasta kultury hip-hop w każdym aspekcie.
WARSZTATY PROJEKTOWANIA OKŁADEK - KURSANCI

Agata Mikołajczyk

– pewnego dnia wyjechałam z rodzinnego Bytowa i zostałam uczennicą Liceum Plastycznego w Gdyni (do którego zresztą dalej uczęszczam), tam zaczęła się przygoda z grafiką. W nocy kolekcjonerka pustychścian – poszerzam swoje malarskie horyzonty, gdzie tylko sięgam wzrokiem.

Opis pracy:
BÓG HONOR OJCZYZNA – słowa, które po 100 latach od odzyskania niepodległości w Polsce zyskały nowe, skrajne znaczenia wzajemnie się wykluczające. Ten brak spójności odzwierciedla się w psychice grupowości oraz współistnieje z brakiem świadomości i tożsamości narodowej.
Naród rozdarty wewnętrznie dzieli kraj na części. Posiadając historię ciągłego braku i drastycznych zmian, Polacy potrafią się zjednoczyć jedynie w obliczu sytuacji kryzysowej. W 2018 roku hasło OJCZYZNA jest trudne do przełknięcia.

Dominik Robakowski

– reprezentant konińskiej sceny artystycznej. Grafik, projektant, kaligraf, zajawkowy introwertyk. Lubi się z literami, farbą i mocną kawą. Zodiakalny żółw. Styl: minimalizm podkręcony ulicznym sznytem. Projektuje: wszystko, z naciskiem na branding, streetwear, wydawnictwa. Życiowo: "Liberał, artysta, hiphopowiec w środku...".

Opis pracy:
Grafika odwołująca się bezpośrednio do kształtów umieszczonych na polskim sztandarze "Bóg, honor, ojczyzna" z 1943r. Stanowi przewrotne podjęcie tematu skrajności poglądów i przemian ideowych, które dokonały się na przestrzeni 100 lat. Wartości wspierające proces odzyskiwania niepodległości przez naród polski, traktowane w sposób radykalny, mogą obecnie prowadzić do swoistej pułapki mentalnej ograniczającej światopogląd. Praca zachęca do zastanowienia się nad pytaniem: Kiedy prawe ideały prowadzące do wyzwolenia mogą stać się myślowym więzieniem?

Emilia Wasielewska

– dużo zdjęć, podróży i zwierząt. Miłość do kolorów i wesołego życia. Cechy rozpoznawcze? Nieład na głowie, plecak i dobre buty. Absolwentka szkoły artystycznej. Fanka sztuki ulicznej i współczesnej. Na co dzień współpracuje z wieloma firmami zdjęciowo i graficznie.

Opis pracy:
,,Tak niewiele miałem
Tak niewiele mam
Mogę stracić wszystko
Mogę zostać sam

Wolność kocham i rozumiem
Wolności oddać nie umiem"

Kacper Kilian

– grafik szukający perfekcji w prostocie. Optymista studiujący grafikę w Poznaniu. Od zawsze z muzyką, fotografią, grami wszelakiej maści oraz rysunkiem.

Opis pracy:
Projekt określam do codziennej łączności międzyludzkiej, która w jakimś stopniu zanika. Ubrałem to w prosty symbol zasięgu wi-fi, który jest naszym dzisiejszym nierozłącznym przyjacielem (lub wrogiem). Uważam, że ludzie zapominają o wartościach które powinny zostać zapamiętane.

Kamila Koźmiańska

– absolwentka School of Form i UAP. Założycielka pracowni graficznej Studio Pani K. Często zamienia dzień z nocą, projektując przy świetle księżyca. Uzależniona od czytania, spania i papierosów. Miłośniczka kamienic, letnich wieczorów, nocnych eskapad i liter w każdej postaci.

Opis pracy:
Czy w kolejce w sklepie, czy na wakacjach za granicą. Czy w tramwaju, czy na rowerze. Czy na wsi, czy w mieście – Polak Polakowi Polakiem.

Mateusz Glinka

– Głęboko powierzchowna osoba. Rówieśnik "Smażonych zielonych pomidorów". Trochę grafik, trochę fotograf. Bardziej kultura niż natura. Lubię nudne rzeczy. "Nie mam czasu na bycie introwertykiem".

Opis pracy:
Punktem wyjścia dla naszych rozważań był sztandar Polski, który powstał po odzyskaniu przez nasz kraj niepodległości. Zastanawiałem się, jakie wartości moim zdaniem obecnie są najważniejsze. Od "Boga, Honoru i Ojczyzny" doszedłem do "Przyjaźni, Tolerancji i Altruizmu". Wybrane przeze mnie treści przedstawiłem w postaci odbitych podeszw butów na chodniku. Ślady butów to z jednej strony coś, co można zdeptać, z drugiej - coś, za czym można podążać. Jednocześnie też przedstawiam moje trzy hasła jako marki obuwia chcąc je jakoby skomercjalizować.