WARSZTATY RAPOWE - PROWADZĄCY

Bilon i Wilku (Hemp Gru)

Maciej "Bilon" Bilka – raper oraz artysta, znany z wieloletniej twórczości w ramach Hemp Gru oraz niezliczonych występów gościnnych, twórca stylu "Warszawski Rapton". Od samego początku działalności scenicznej związany z lokalną, warszawską sceną hip-hopową, którą współtworzył wraz z najważniejszymi wykonawcami tego nurtu.

Robert "Wilku" Darkowski – raper, producent muzyczny oraz animator kultury. Członek warszawskiego składu Hemp Gru, znany również z występów wraz z Molesta Ewenement. W swoich wielu utworach przywoływał tematykę związanąm.in. z Powstaniem Warszawskim czy historią Warszawy, silnie utożsamiając się poprzez to lokalnie.
WARSZTATY PRODUKCJI MUZYCZNEJ - PROWADZĄCY

Szwed SWD (Hemp Gru)

Arkadiusz "Szwed SWD" Szwed – producent muzyczny, beatmaker oraz realizator dźwięku, od lat związany z Hemp Gru. Autor wielu produkcji muzycznych dla samego zespołu (np. Zapomniani boha-terowie) czy też utworów na zlecenie m.in. Ministerstwa Kultury (Bilon - Kolumbowie). Wyprodukował również ścieżkę dźwiękową do filmu Sierpniowe niebo. Laureat kilku złotych płyt za produkcje muzyczne. Na co dzień wspólnie z Bilonemprowadzi Hemp Studio, którego są założycielami.
WARSZTATY PROJEKTOWANIA OKŁADEK - PROWADZĄCY

Forin

– właściwie Grzegorz Piwnicki – znany wszystkim jako graciarz, autor ponad 170 okładek płytowych, inicjatyw społecznych, warsztatów, laureat nagród. Absolwent Wydziału Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Właściciel Forin Studio oraz Truest Artists. Ma na swoim koncie trzy nagrody główne zdobyte w prestiżowym konkursie na najlepszą okładkę roku COVERawARTS. Jako jedyny zdobył je trzy razy pod rząd za 2013, 2014, 2015 rok. Posiadacz 18 letniego stażu na rynku muzycznym nagrodzonego 8 platynowymii 10 złotymi płytami za wkład w produkcjęi sprzedaż płyt. Ma na koncie sprzedanych ponad milion płyt z jego okładką. Poza projektowaniem zajmuje się budowaniem wizerunku i doradztwem strategicznym dla osób, firm, marek, produktów. Tworzeniem filozofii i marketingu produktu.
WARSZTATY RAPOWE - KURSANCI

Karol "Czaku" Chuk

– raper, swoją muzyczną przygodę rozpoczął już w 2012 roku; jego najważniejszym celem jest przekazywanie ludziom pozytywnej energii, zarówno w codziennym życiu, jak i na największych scenach rapowych.

Kamil "Kamil ZBS" Zawadzki

– pragmatyk, raper i autor tekstów, założyciel kolektywu ZBS (Ziomki Bliscy Sobie); swoją twórczośćszlifuję od najmłodszych lat, kultywując przy tym patriotyzm i wartości przekazywane przez pokolenia.Każdą wolną chwilę poświęca tworzeniu nowych projektów, zarówno solowych, jak i w ramach zespołu.

Mikołaj "Młodi" Mężyk

– raper i entuzjasta hip-hopu, jego przygoda z tą kulturą zaczęła się już w dzieciństwie, zaś w wieku 15 lat nagrał swoją pierwszą zwrotkę. Inspiracje oraz miłość do rapu zaczerpnął z od starszych członków rodziny, w pierwszychklasach szkoły podstawowej. Aktualnie pracuje nad solową płytą "Na walizkach", którą promują trzy single wraz z własnoręcznie nakręconymi klipami.
WARSZTATY PRODUKCJI MUZYCZNEJ - KURSANCI

Filip "5thka" Karczmarczyk

– producent, multiinstrumentalista, część ekipy Iman Records. Dźwięki to jego pasja, dają mu wiarę i nieskończoną energie życiową. Swoje produkcje opisuje jako dubowe pejzaże w samplowanej stylistyce.

Mateusz "Gągi" Gągała

– producent traktujący muzykę i jej tworzenie jako największą pasję, miłośnik i kolekcjoner płyt winylowych, samplowania oraz gorzkiej czekolady. Samouk w zakresie miksu/aranżu/masteringu. Inspiracje czerpie z każdego gatunku muzycznego, w wolnych chwilach poznając tajniki scratchu.

Piotrek "Piti" Drożdżał

– producent muzyczny i multiinstrumentalista, fan muzycznej twórczości od najmłodszych lat, na co dzień rezydent Na Rejonie Studio.
WARSZTATY PROJEKTOWANIA OKŁADEK - KURSANCI

Dawid Borowski

– samouk, związany na co dzień z drukiem reklamowym, miłośnik projektowania okładek hiphopowych; łączy ze sobą elementy, by powstał obrazek. Po godzinach fan piłki nożnej.

Opis pracy:
Mój projekt to połączenie symboliki z wszechobecnym wpływem social media. Mur z cegieł symbolizuje ogrom ciężkiej, wspólnej pracy nad budową Ojczyzny. W mojej koncepcji to nie tylko ściana, ale przede wszystkim solidne fundamenty dzięki którym odzyskaliśmy niepodległość. Ikona powiadomienia oddaje współczesny sposób komunikacji młodych ludzi.

Dawid Kaszewski

– ostatni z pokolenia Y „Millennials”. Młody, samozwańczy artysta z małego pomorskiego miasteczka. Zaczynając od Movie Maker'a po dziś dzień staram się tworzyć miłe dla oka dzieła wyrażając skryte emocje poprzez grafikę statyczną i ruchomą. W skrócie cichy nastolatek lubujący się w różnorodnych filmach i muzyce, ogarnięty, z wielkimi marzeniami.

Opis pracy:
Wyraziłem w prostej formie obecną sytuację w jakiej znajduje się nasz teraźniejszy świat. Wartości, za które nasi przodkowie poświęcali wszystko co mają, łącznie z życiem, zaledwie 100 lat temu, dziś są jedynie niezrozumiałymi dla młodych ludzi słowami, które są wyśmiewane w memach i traktowane jako relikt przeszłości.

Krystian Mieszkowski

– grafik, kolorysta, reżyser. Studiował grafikę komputerową w mediach na WSIiZ. W latach późniejszych rozwijał swoją pasję do reżyserii na Warszawskiej Szkole Filmowej. Jego prace można było zobaczyć w czasopismach wnętrzarskich, katalogach a także na bilbordach. Był odpowiedzialnyza postprodukcję zdjęć SIR MICHU w miesięczniku muzycznym ESTRADA I STUDIO. Wyróżniony w międzynarodowym konkursie fotograficznym CEPIC PHOTOGRAPHY AWARDS oraz w krajowym konkursie portretowym. Współpracował z takimi artystami jak O.S.T.R., TEDE, FORIN (w projekcie W.E.N.A – Monochromy), MATEUSZ ZIÓŁKO. Wspiera akcję charytatywną na rzecz dzieci z wrodzoną wadą serca - Wielki Rock Dla Małych Serc. Wolne chwile spędza na rozwijaniu swoich pasji związanych z filmem.

Opis pracy:
PATRIOTYZM VS SELFIZM – praca pokazuje zmiany do jakich doszło na przestrzeni 100 lat w myśli społecznej. Patriotyzm objawia się stawianiem dobra ojczyzny ponad osobiste, umiłowaniem i pielęgnowaniem narodowej tradycji, kultury, języka. „Po drugiej stronie”, człowiek XXI wieku - Selfizm - czyli kult własnego ja. Samospełnienie stało się jedyną moralną zasadą: dobre jest to, co sprawia, że czuję się lepiej z sobą samym, że moje potrzeby i pragnienia są zaspokojone.

Marcin Niemczyn

– tancerz, projektant graficzny i najbardziej wylewny człowiek na świecie.

Opis pracy:
Jako że czuję się obywatelem świata (co mogłoby nawet nie być możliwe, gdybyśmy nie odzyskali niepodległości 100 lat temu), mój własny sztandar wolałem przehandlować na paszport ziemianina.

Michał 'peeste' Kołodziej

– grafik z zazdrości i z przypadku. Największy fun mam tworząc w temacie Social Media Sport Design. Fan Ekstraklasy, dobrego piwa, czarnej kawy i NBA #AllEyesNorth.

Opis pracy:
Mój Bóg • Mój Honor • Moja Ojczyzna

Zbigniew Marczak

– związany z festiwalem muzycznym Up To Date, obecnie realizuje pomysły w tak zwanej branży kreatywnej. Kocha dobrą muzykę, alternatywną kulturę i sztuki.

Opis pracy:
Polacy to skłócony i podzielony naród. Wpływ na taką sytuację wywierają politycy. Nie liczą się z obywatelami, rozgrywają własne bitewki z innymi dygnitarzami, na zasadzie my - wy. Praca przedstawia podzieloną Polskę. Umowny znak obrazujący granice państwa ..._ zastąpiłem matematyczny znakiem dzielenia ÷ obrysowując nim kształt Polski.