WARSZTATY RAPOWE - PROWADZĄCY

Waldemar Kasta

– raper, wokalista oraz autor tekstów i piosenek, a także konferansjer i osobowość telewizyjna. Kasta od samego początku związany jest z wrocławską sceną muzyczną – działalność artystyczną podjął już w latach 90. XX. Podczas emigracji do Wielkiej Brytanii pracował na rzecz mniejszości polskiej. Był działaczem związkowym z ramieniaTransport and General Workers' Union.
WARSZTATY PRODUKCJI MUZYCZNEJ - PROWADZĄCY

Voskovy

Voskovy (Filip Libner i Patryk Majewski) – uznany duet producencki z Wrocławia, założyciele Dobre Ucho Studio. Na swoim koncie mają dwa autorskie albumy producenckie – „5 złotych zasad” i „Second Hand”, a także wiele kolaboracji z artystami takimi jak Sitek, O.S.T.R., Peja, Eldo, Sarius czy wieloma innymi.
WARSZTATY PROJEKTOWANIA OKŁADEK - PROWADZĄCY

Forin

– właściwie Grzegorz Piwnicki – znany wszystkim jako graciarz, autor ponad 170 okładek płytowych, inicjatyw społecznych, warsztatów, laureat nagród. Absolwent Wydziału Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Właściciel Forin Studio oraz Truest Artists. Ma na swoim koncie trzy nagrody główne zdobyte w prestiżowym konkursie na najlepszą okładkę roku COVERawARTS. Jako jedyny zdobył je trzy razy pod rząd za 2013, 2014, 2015 rok. Posiadacz 18 letniego stażu na rynku muzycznym nagrodzonego 8 platynowymii 10 złotymi płytami za wkład w produkcjęi sprzedaż płyt. Ma na koncie sprzedanych ponad milion płyt z jego okładką. Poza projektowaniem zajmuje się budowaniem wizerunku i doradztwem strategicznym dla osób, firm, marek, produktów. Tworzeniem filozofii i marketingu produktu.
WARSZTATY RAPOWE - KURSANCI

Rafał "FONOPE" Grajewski

– obecny na wrocławskiej scenie już od 2012 roku. Znany głównie z albumów „#EP” (2014) oraz „#wszystkodobrze” (2018) stworzonych w duecie z Wezyrem w roli producenta. Współpracował również z raperami takimi jak Solar, Białas, Ras, VNM, Oxon i wieloma innymi.

Wadim "HNS" Ślęzak

– członek kolektywu O Sobie Sami, z muzyką związany już od 2007 roku, na swoim koncie posiada mixtape oraz kilka luźnych numerów, entuzjasta motoryzacji oraz dobrego, amerykańskiego rapu.

Błażej "Radyo" Mydłowski

– jeden z dwóch założycieli (obok Dogasa) wrocławskiego zespołu Wice Wersa, który zadebiutował nielegalem „Poniekąd Skądinąd”. Po poszerzeniu składu o rapera Verte, zespół wydał w 2010 roku „Między Niebem a Piekłem”, nakładem wytwórni Wielkie Joł. Drugi legalny krążek zespołu „O Niebo więcej” został wydany w 2012 roku w wytwórni UrbanRec. Radyo obecnie pracuje nad swoim solowym debiutem.
WARSZTATY PRODUKCJI MUZYCZNEJ - KURSANCI

Szymon "Góra" Górnicki

– beatmaker i raczkujący raper, współtwórca składu Słypyny Meta. Swoją przygodę z produkcją zaczął jako winylowy ultras, tworząc pierwsze podkłady na MPC1000. Dzisiaj korzysta z wszelkich dostępnych źródeł dźwięku, żeby nadać swoim podkładom unikalne brzmienie.

Bartek "MFB" Ulowski

– przygodę z muzyką zaczął w 2011 roku, swojeinspiracje znajduje w wielu gatunkach muzycznych – od elektroniki, aż po muzykę klasyczną. Tworzy głównie bity hip-hopowe, aczkolwiek zdarza mu się nagrać coś zupełnie innego.

Łukasz "Poukładany" Lisztwan

– swoje pierwsze kroki w muzyce stawiał 2 lata temu pod okiem Krisa SCR, od zawsze ceni najbardziej klasykę, na której się wychował. Muzykę traktuje jako wyraz siebie oraz swoich emocji. Oprócz muzyki jego największą pasją jest iluzja.
WARSZTATY PROJEKTOWANIA OKŁADEK - KURSANCI

Karolina Upława

– studentka piątego roku Architektury, na Politechnice Śląskiej. Jej największymi pasjami są grafika oraz podróże. Uwielbia dobrą muzykę, sztukę i ciekawe (czasem dziwne) budynki.

Opis pracy:
Kształt znajdujący się na środku ma być pewnym odzwierciedleniem wspólnoty i pozwala na dowolną interpretację, czym kiedyś był lub czym dopiero będzie. Odbiorca sam musi uznać czy wzór się układa czy rozsypuje i co może lub mógł przedstawiać. Oprócz tego zestaw słów „wolność, szacunek, wytrzymałość” jest moją odpowiedzią na zadane w trakcie warsztatów pytanie „Jakie słowa znalazłyby się na twoim sztandarze?”. Wybrałam je ponieważ uważam, że wolność nie została nam dana za darmo i na zawsze, dlatego musimy pamiętać, że bez wzajemnego szacunku i wytrzymałości ciężko nam będzie utrzymać to, co równo 100 lat temu odzyskaliśmy.

Łukasz "George" Brzeski

– grafik działający w branży gier wideo – concept artysta / matte painter / ilustrator. Do pracy wyko-rzystuje techniki tradycyjnego malarstwa ale pogoń za technologiami sprawia, że do sposobu swojej pracy coraz częściej wykorzystuje grafikę 3D. Fan kawy i Boston Celtics.

Opis pracy:
W projekcie starałem się pokazać, że Polska jako kraj budowany jest przez ludzi. I że to właśnie relacje międzyludzkie oraz wartości, które wszyscy reprezentujemy, pozwoliły nam odzyskać niepodległość. Ręce tworzące zarys mapy Polski w obecnym kształcie mówią o wzajemnym wspieraniu się, współpracy oraz braterstwie i szacunku. Zarówno na co dzień jak i w walce o wspólne dobro. To także przypomnienie o odpowiedzialności jaka na nas spoczywa aby tę wolność utrzymać.

Małgorzata "Mauko" Korczak

– absolwentka ASP oraz logistyki. Zajmuje się projektowaniem graficznym oraz rękodziełem ze szczególnym zamiłowaniem do wielkich formatów. Uzależniona od podróży, poszerza tajniki japońskiej kaligrafii. Fanka dziwnych i pięknych wizytówek.

Opis pracy:
Opis projektu:Myśląc o „Niepodległej” wybrałam synonim, który jest mi bliższy, bardziej osobisty, czyli „Niezależna”. Pomysł oparty jest na wykorzystaniu proporca, który służy celom reprezentacyjnym, bywa także oznaką przynależności do grupy i jest symbolem wydarzeń odświętnych. Zainspirowana słowami Stanisława Barańczaka: „Kto ci powiedział, że cokolwiek jest na zawsze?„* - podzieliłam i nadprułam wyszyte na proporcu słowo „nie-zależna”, chcąc wskazać jedną z jego znaczeniowych cech - tymczasowość. To ona w moim przekonaniu może skłonić do docenienia 100 lat niepodległej Polski i dlatego ta symboliczna liczba także znalazła się w moim projekcie.
*fragment wiersza "Jeżeli porcelana to wyłącznie taka"

Mariusz "MANIEQ" Nawrocki

– projektant graficzny wiążący swoją przyszłość z tworzeniem okładek płyt; fan polskiego rapu oraz pro wrestlingu.

Opis pracy:
Mój projekt reprezentuje trzy hasła, które są zawarte na sztandarze: "MIŁOŚĆ - RÓWNOŚĆ - PAMIĘĆ". Miłość przedstawiona jest jako rodzina trzymającą się za ręce przy rodzinnym stole, który stanowi interpretację Polski. Mebel ten zarazem reprezentuje równość poprzez swój okrągły kształt – nikt poprzez zajmowane miejsce nie może poczuć się ważniejszy od innych. Pamięć zilustrowana jest za pomocą łańcuchów, które są symbolem niewoli Polski podczas rozbiorów. Są one przerwane, co oznacza, że odzyskała Ona niepodległość, jednocześnie zamykają kompozycję, co ma zobrazować fakt, że wspólna historia pełna wzlotów i upadków jest ważnym ogniwem łączącym wszystkich Polaków.

Ola Przekocińska

– duch lat 90, absolwentka grafiki na Wrocławskim ASP. Ciekawa świata, wciąż szuka swojego miejsca na Ziemi. Uzależniona od Spotify, fanka ilustracji i Peaky Blinders.

Opis pracy:
Na wrocławskich warsztatach główną inspiracją była dla nas dewiza "Bóg, Honor, Ojczyzna". Za cel postawiłam sobie odnalezienie synonimów "Niepodległości" oraz odpowiednich słów będących odbiciem dewizy. Ojczyzna to Jedność, którą tworzymy wszyscy, Honor to Równość a Bóg jest dla nas Tolerancyjny. Jedność ukazałam jedną kreską, Równość to znak równości zaś Tolerancja, która odnosi się do szerokich poglądów, wierzeń, upodobań, różniących się od własnych, składa się z trzech kresek. Na dole nierównomierne, spiętrzone kreski symbolizują ogół społeczeństwa.

Paweł Storoż

– mieszkaniec Legnicy, zajmujący się fotografią oraz grafiką.

Opis pracy:
Z jednej strony mamy wolność, swój dom i gdzie wracać ale z drugiej strony tej wolności brak, jest tylko gra polityków i nie mamy nic.